אופניים כחולים

רוכבים מתחילים? אל תתפשרו על ציוד הספורט שלכם

מחפשים ציוד רכיבה? המאמר הבא יעזור לכם לרכוש ציוד איכותי גם אם אתם רוכבים מתחילים

רכיבה על כלי דו גלגלי היא תחביב שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות והוא נפוץ בכל העולם וסוחף עוד ועוד אוהדים וספורטאים. מעבר להנאה מהאוויר הפתוח, אין ספק שרכיבה היא ספורט נהדר ובריא מאוד והוא דורש הרבה השקעה מאלו המשתתפים בו. מסלול ארוך ומלא במאמץ ממתין לאנשים שנמצאים בתחילת דרכם בתחום זה, אבל גם רוכבים מתחילים חייבים ציוד ולבוש מתאים, על מנת למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בתוכם ולהגיע לתוצאות מצוינות.

איזה ציוד צריכים רוכבים מתחילים?

בין אם אתם רוכבים על אופני הרים משוכללים ובין אם כלי התחבורה שלכם הינו קורקינט חשמלי קל משקל או אופניים ממונעים, הפריט שאינכם יכולים לוותר עליו בשום פנים ואופן – הוא כמובן קסדה. ההגנה על הראש היא קריטית, בכל רכיבה ומכל סוג. בנוגע לציוד נוסף או לבוש ייעודי עבור הרכיבה שלכם, זה כבר תלוי יותר בכלי הספציפי שבו אתם משתמשים ובאופי של הרכיבה עצמה והעצימות שלה.

נעליים טובות הן חשובות גם כן, בכדי שתוכלו לדווש בקלות ולא להרגיש לחץ בכפות הרגליים. מגני ברכיים יכולים להתאים בעיקר למי שחושש מנפילות והן עשויות להציל אתכם מפציעה קשה. לרכיבה לטווחים ארוכים, תצטרכו בגדים מתאימים העשויים מבד מנדף זיעה, כזה שישאיר אתכם רעננים גם אחרי לא מעט קילומטרים של רכיבה. המכנסיים מוטב שיהיו צמודים אל הגוף אך לא יותר מדי, זאת בשביל לאפשר לכם טווחי תנועה מקסימליים וגמישות מרבית, שתסייע לרכיבה עם תגובתיות מהירה בכל עת ולזהירות מיטבית בדרכים.

בחרו מוצרים איכותיים ואל תתפשרו על התאמתם לגופכם

פריטי לבוש לא קונים בכל שבוע, לכן הרשו לעצמכם לבחור במותגים "נחשבים" ואיכותיים, כאלה שיחזיקו מעמד גם אחרי ניקיון וכביסה יסודיים. אין מה לעשות, רכיבה היא ספורט שמזיעים בו ואתם, ללא ספק, לא תוכלו ללבוש את אותה החולצה פעמיים מבלי לכבס אותה בין לבין. גם הפריטים שלא מחליפים בתדירות גבוהה כמו מגנים ונעליים, חשוב שיהיו של יצרן מוכר, כזה שרוכבים מנוסים מכירים וממליצים עליו. תוכלו להצטרף לקבוצות של רוכבים ברשתות החברתיות ולקבל שמות על מותגים רלוונטיים. אל תמהרו לרכוש ציוד בכמות גבוהה – רכשו מספר מצומצם של אביזרים ובגדים מתאימים, בדקו את הפריטים על גופכם וכמובן ודאו כי נוח לכם ללבוש אותם. לאחר שתמצאו את המותגים האהובים עליכם, תוכלו – בהתאם לצורך ולתקציב כמובן – לקנות פריטים נוספים.

מדוע חשוב לשמור על כושר גם לא באמצעות הרכיבה?

כדאי להתאמן ולפתח את היכולות הגופניות שלכם, לא רק באמצעות הרכיבה על האופניים. שמירה על יכולות אירוביות ועל חוזק השרירים, היא חשובה מאוד ומסייעת, בסופו של דבר, גם לרכיבה אפקטיבית ומוצלחת יותר. תרגילי בטן, עבודה עם משקולות, ריצה – כל הפעילויות הללו ואחרות, יעזרו לכם לשמור על משקל תקין ועל גוף חזק ובריא, לקראת הרכיבות המהנות שלכם.

איך לבחור צמיגים לדו גלגלי

בחירת צמיגים לאופנועים היא נושא אקוטי לאור ההשלכות הרבות של יציבותם, בטיחותם והתאמתם של הצמיגים לסוגים השונים של האופנועים.
הימצאותם של צמיגים איכותיים המייצבים כנדרש את האופנוע יעניקו לרוכב או לרוכבים רמה גבוהה של בטיחות אשר היא צורך מהותי לאור המסוכנות של הרכב הדו גלגלי שהוא פתוח מול רכב פרטי שהוא סגור.

איך לבחור צמיגים לאופנועים

כמו בכל תחום, גם בנושא צמיגים לאופנועים חלים שינויים תכופים עקב שימוש בחומרי גלם או יצרנים חדשים. נתונים שעליהם ידע הצרכן ברכישה הקודמת כבר אינם רלוונטיים כעת לאור הקידמה והטכנולוגיה.

לכן הדרך הנכונה ביותר היא להתייעץ עם נציגים מקצועיים בחנויות ובעסקים המורשים לתחום זה אשר יכוונו את הלקוח, יציעו לו כמה אפשרויות תוך הצגת היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, כדי שהרוכב יבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבור האופנוע הספציפי שלו.

חנות מקצועית לדו גלגליים

מי שעוסק בתחום האופניים, האופנועים, הצמיגים וכל אביזרי הבטיחות עבורם לאורך שנים, הם אנשים מאד מקצועיים, בעלי ידע נרחב אשר נרכש עם השנים הן בארץ והן מכל מכלול עסקי הייבוא אשר בו נרכשים פריטים בטיב מעולה מיצרנים שונים בעולם. קיימת חשיבות רבה של יבוא מוצרים המותאמים לאקלים הישראלי כך שלא יישחקו בשמש היוקדת ויהיה צורך להחליף את הצמיגים לעיתים תכופות.

הסוגים השונים של צמיגים לאופנועים

את צמיגי האופנועים הקיימים בארץ מתאימים למסלול הרכיבה כמו רכיבה בכבישי אספלט רגילים או בכבישי שטח. כמו כן מתאימים אותם לסגנון הרכיבה והחשוב ביותר הוא ליצור נסיעה איכותית ובטוחה לאורך כל הדרך.

ההמלצה היא להחליף צמיג בכל ארבע שנים כיוון שמעבר לכך אין להם אפקטיביות. לכן אינם בטיחותיים ולא יגנו כיאות על הרוכבים, כך שמדובר במצב מסוכן עבורם.
יש לבדוק בעת הקניה את הצמיג ולוודא שהוא אינו נפוח, אין בו חתך או סדק ולבצע בדיקת לחץ אוויר כאשר הצמיג בטמפרטורה רגילה ולא לאחר נסיעה.

מידע על כל אחד מהצמיגים

היצרנים השונים של צמיגים לאופנועים מטביעים מידע על הצמיג עצמו כדי לסווג אותו לאופנוע הנכון בלבד על פי המסוגלות של כל צמיג. כמו לדוגמה המהירות המקסימלית, תאריך הייצור, מידת רכות הגומי, קוד האינדקס ויחס החתך. יש לוודא כי גודלו של הצמיג ותכונותיו זהים לדרישה של יצרן האופנוע אשר מפורטות ברישיון האופנוע.

צמיגים לאופנוע שטח

בעת רכישת צמיגי שטח קיימות כמה אופציות, צמיגים אשר מתאימים לקרקע קשה בעלי גומי רך ומרווחים בינוניים ואחרים המתאימים לאדמה רכה, בוצית או לרכיבה על דיונות חול אשר בנויים מגומי רך בעל מרווחים קטנים .

הבחירה הנכונה והמקצועית תוך קבלת ההכוונה הנכונה מאנשי המקצוע בעסקים המתמקצעים בכך תסלול את הדרך לרכיבה בטיחותית, מוצלחת ומלאה בהנאה עבור הרוכבים.

חשיבות פעילות גופנית ביתית

החורף כבר בפתח וזה הזמן הנכון לדעת הכול על חשיבותה של פעילות גופנית ביתית. בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא את הסיבות הנכונות לבצע פעילות גופנית בבית וגם את השיטות הנכונות לצורך כך.

פעילות גופנית בבית – מדוע היא חשובה ונחוצה לכולנו?

קיומה של פעילות גופנית תדירה וקבועה, מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו לשמור על מערכות הגוף ולסייע לכל אחת מהן לבצע את פעולתה ביעילות. הפעילות הגופניות היומיומית מסייעת בהפחתת הסיכון לחלות במחלות שונות ואף תורמת רבות למצב רוחנו ולאופן בו אנו מתמודדים עם אתגרי החיים, סטרס ומצבי לחץ. מכיוון שהחיים המודרניים הפכו להיות עבור כולנו תובעניים, לחוצים ואינטנסיביים מדיי, הרי שבקושי נותר לנו זמן (או כוח) לקיים פעילות גופנית סדירה במכוני כושר, מועדוני ספורט וכדומה, ולכן, חשוב שננצל את הזמן העומד לרשותנו כאשר אנו בתוך ביתנו וגם בסביבה הביתית שלנו נקדיש מספר דקות ביום לצורך קיומה של פעילות גופנית.

מה זאת בכלל פעילות גופנית ביתית?

על מנת להמליץ לכם על שיטת אימון ביתית כזו או אחרת, יש לדבר תחילה על מהי פעילות גופנית ביתית. פעילות זו יכולה להיות כל פעילות מאמצת או מתונה אותה אתם מקיימים בתוך סביבת המגורים ובצמוד אליה, בין אם מדובר בטיפוס במדרגות במקום שימוש במעלית ובין אם מדובר באימון יומיומי על סטפר ביתי או על הליכונים חשמליים ביתיים. בשני המקרים, חשוב לתפוס את המומנטום ולנצל את הרגע הפנוי שיש שלכם ולהקדיש מספר דקות לכל פעילות גופנית כזו או אחרת בבית. לצורך העניין, אתם יכולים להחזיק בביתכם משקולות לצורך אימוני משקולות ולאורך היום להקדיש פרקי זמן קבוצים לסשנים קצרים של הרמת משקולות.

היתרון המרכזי של פעילות גופנית ביתית

כפי שמבואר לעיל, היתרון המרכזי של הפעילות הגופנית הביתית, טמון בעובדה שהיא מאפשרת את קיומה לאורך כל שעות הימצאותם בבית ולאו בהכרח כפעילות אינטנסיבית של חצי שעה עד שעה או יותר. יתרון נוסף טמון בעבודה שהבית הוא המקום האידיאלי עבורכם לקיומה של פעילות גופנית בחורף וכל זאת מבלי להצטרך לצאת למסלול ריצה או הליכה בקור ומעל גבי משטחים רטובים ובוציים, פשוט ונוח יותר לעלות על ההליכון הביתי, לכוון את המהירות הרצויה לכם, לשים ברקע מוסיקה שאתם אוהבים ולצאת לדרך…

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים באימון ביתי?

במידה וטרם עסקתם בפעילות גופנית כזו או אחרת, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם מדריכי כושר ומאמני כושר אישיים, וזאת על מנת שירכיבו עבורכם תכנית אימון אותה תוכלו ליישם בבית ובאמצעים השונים העומדים לרשותכם, לרבות, מכשור כושר ביתי. כמו כן, חשוב לקיים סשן של מתיחות מספר דקות לפני שאתם מתחילים את האימון הביתי, כאשר ההמלצה שלנו היא להקדיש בכל בוקר כ-10 עד 15 דקות לטובת אימון מתיחות.

חשיבות התזונה בפעילות גופנית

מהי תזונת כושר ספורט ועד כמה היא חשוב לכל אדם העוסק בפעילות גופנית כזו או אחרת? על כל ועוד בכתבה שלפניכם.

מה חשוב לדעת על תזונת ספורט וכושר?

תזונת כושר וספורט היא למעשה תזונה נכונה לכל אדם העוסק בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת, בין אם מדובר במתאמן מקצועי ובין אם מדובר במתאמן חובב. השילוב בין תזונה נכונה לספורט הוא אחד מאבני היסוד של השמירה על כושרנו הגופני ובריאותינו, כאשר הקפדה יתרה על סוגי המזונות אותם יש לאכול באופן סדיר במקביל לקיומה של פעילות גופנית, מאפשרת לגופינו לצרוך את מרכיבי המזון הנחוצים לו על מנת להתמודד עם עומסי הפעילות הגופנית.

מדוע חשוב להפקיד על תזונה נכונה במסגרות שונות של פעילות גופנית?

כל פעילות גופנית, בין אם מדובר בפעילות מאמצת ובין אם מדובר בפעילות גופנית מתונה, עלולה לפגוע במידה כזו או אחרת בשרירי הגוף, ולכן, קיימת חשיבות רבה להזנת מערכות הגוף, ובכללן מערכת השריר, בכל אבות המזון החיוניים לבנייתן של המערכות השונות. כאשר מדברים על תזונה נכונה לאנשים המקיימים פעילות גופנית באופן תדיר וקבוע (וגם לאילו מביניכם המקיימים פעילות גופנית מספר מצומצם של פעמים במהלך השבוע), מדברים בעיקר על תזונה המכילה את כל אבות המזון, לרבות, חלבונים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים. כאשר נמנעים מהזנת הגוף בפחמימות לצורך העניין ומספקים למערכות הגוף רק חלבונים לאחר האימון, הדבר עלול לפגוע במערכת השרירים. חלבון ופחמימה הם השילוב הנכון לתזונה נכונה לכלל העוסקים בפעילות גופנית וזאת בהתאם לבניית תפריט התואם את אופי הפעילות הגופנית אותה אתם מקיימים ואת תדירות האימונים.

כיצד בונים תפריט תזונה נכון לכושר וספורט?

לפני שנעסוק בדרך הנכונה לבניית תפריט תזונה נכונה לעוסקים בפעילות גופנית, חשוב לנו להדגיש שגופנו הוא מכונה משוכללת עליה אנו חייבים לשמור בכל רגע נתון, כאשר אחת הדרכים היעילות ביותר לשמירה על מערכות גופנו היא באמצעות בניית תפריט תזונה המותאם לאורח חיינו, גילנו, מצבנו הבריאותי ומשקל גופנו. בדומה לכל הליך בניית תפריט לדיאטה במסגרתו מושם דגש על מספר קלוריות, כך הליך בניית תזונה נכונה לעוסקים בפעילות ספורטיבית, חייב להיות מותאם לתועלת אותה נרצה להשיג באמצעות הקפדה על התפריט הנבנה עבורנו. ברוב המקרים, מומלץ ואף חשוב להיוועץ עם אנשי מקצועי בתחום כגון תזונאי כושר.

בניית התפריט חייבת להיעשות בהתאם לסוגי האימונים בהם אתם עוסקים ותדירותם לאורך ימות השבוע, כאשר שאלות כגון: מתי לאכול ומה לאכול וממה חשוב להימנע, הן שאלות המהוות את הבסיס להרכבת תפריט תזונה נכונה לעוסקים בפעילות גופנית.

יתרונות התזונה הנכונה לעוסקים בפעילות גופנית

אנשים העוסקים בפעילות גופנית המסגלים לעצמם תפריט תזונה נכונה המותאם לסוג האימונים אותם הם מקיימים, נהנים ממגוון רחב של יתרונות בריאותיים הבאים, לרבות, הורדת אחוזי השומן והעלאת מסת השריר, מניעת פציעות ספורט, חיזוק מערכות הגוף ותועלות נוספות.

האם מסלול ריצה הביתה זו דרך לעשות ספורט?

קיומה של פעילות גופנית יום יומית היא ללא ספק אחת ההמלצות החשובות ביותר לניהול אורח חיים נכון ובריא. בכתבה שלפניכם נעסוק בשאלה מה יכול להיחשב לכם כפעילות גופנית וביתרונות הנלווים לכל פעילות גופנית כזו או אחרת.

פעילות גופנית – למה זה חשוב?

רבים מכם אולי לא יודעים, אבל מדי שנה מתים ברחבי העולם קרוב ל-3.5 מיליון!!! בני אדם כתוצאה מחוסר פעילות גופנית. תופעה זה הולכת ומתגברת במהלך השנים האחרונות והיא כבר זכתה למונח מקצועי בשם: תסמונת המוות של תרבות הישיבה.

פעילות גופנית יומיומית – כל היתרונות

העידן המודרני בו אנו חיים מלווה במגוון רחב של פעולות המותירות אותנו חסרי תזוזה, בין אם אנחנו עובדים מול מסכי המחשב, בין אם צופים במסך הקטן או הגדול ובין אם אנחנו סתם בוהים במסך הטלוויזיה. תרבות הישיבה המאפיינת את חיינו מגבירה את הסיכון למחלות, כאשר תרופת המנע הטוב ביותר היא קיומה של פעילות גופנית תדירה. חשוב לציין שפעילות גופנית יום-יומית, מפחיתה ב-50% הסיכון לחלות במחלות לב ובכ-30% במחלות כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, סרטן מעי הגס ועוד. כמו כן, מחקרים מעידים על כך שקיומה של פעילות גופנית תדירה מסייעת רבות לשיפור מצב הרוח.

מה מוגדר פעילות גופנית ומה לא?

היתרונות הבריאותיים (הפיזיים והמנטליים כאחד) הנלווים לקיומה של פעילות גופנית, מחייבים אותנו לעסוק בכל פעילות ספורט שכיף לעשות אותה מבחינתו, בין אם מדובר במשחקי כדור עם החבר'ה בימי שישי בצהריים ובין אם מדובר בהליכה מהירה ומשותפת עם בן/בת הזוג מדי ערב או מספר פעמים בשבוע. לפיכך, כל פעילות גופנית במסגרתה אתם מניעים את גופכם ומונעים ממנו להתרווח בישיבה, היא סוג של פעילות ספורטיבית.

פעולות גופניות שמומלץ לאמץ לשגרת היומיום

אתם לא חייבים להיות מנויים בחדר כושר על מנת לבצע פעילות גופנית ברמה יומיומית, וגם במידה ואתם מנויים בחדר כושר לא תמיד יש מוטיבציה לצאת לאימון. לכן, על מנת לשמור על פעילות גופניות תדירה ויומיומית מומלץ לשלב מספר פעולות שונות לאורך היום ולהלן מספר המלצות:

  • כאשר אתם מתעוררים בבוקר הקדישו בין 7 ל-10 דקות לטובת פעילות של מתיחות איברי ושרירי הגוף.
  • במידה ואתם מתגוררים בבניין מגורים, אנו ממליצים לכם לרדת במדרגות במקום במעלית ולהפקיד לעשות שימוש במעלית גם כאשר אתם עולים הביתה ולא רק יורדים.
  • במידה ואתם מתגוררים בבית פרטי, פשוט החנו את הרכב במרחק של מאות מטרים מביתכם והדבר כבר יחייב אתכם לצעוד אל הרכב. חניית הרכב במרחק של מאות מטרים מכם מומלצת גם בחניון של מקום העבודה וגם כאשר אתם יוצאים לעשות קניות או סידורים עם הרכב.
  • צאו לטיולים יומיומיים עם הכלב ובצעו בכל פרק זמן של טיול מספר גדול של צעדים.
  • במידה ואתם מתגוררים באחת מערי החוף בישראל, אחת למספר ימים הרשו לעצמכם לצעוד לאורך החוף לפרק זמן של 40 עד 60 דקות.

הליכון כושר לכל המשפחה

הליכונים ביתיים המשמשים למטרות ריצה או הליכה מהירה, הם ללא ספק אחד ממכשירי הכושר הפופולריים ביותר בישראל ובעולם מאז ומתמיד. בכתבה שלפניכם נסקור את כל היתרונות הנלווים להליכון הביתי ונציג בפניכם מספר טיפים לרכישת הליכון ביתי.

הליכון ביתי – למה כדאי שגם לכם יהיה אחד כזה בבית?

הליכון לבית הוא למעשה מכשיר כושר ייעודי המאפשר לכם לקיים פעילות גופנית מדי יום או בתדירות גבוהה יותר, וזאת לנוכח העובדה שעצם הימצאותו של ההליכון בסביבת המגורים, מאפשר לכם להימנע מיציאה לפעילות ספורטיבית מחוץ לבית (אפקטיבי במיוחד בחודשי החורף) וגם במקרים שאין לכם מוטיבציה ללכת לאימון בחדר כושר.

יתרונות ההליכון

הליכון המשמש אתכם למטרות ריצה או הליכה מהירה, מאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בריאותיים אותם ניתן להשיג באמצעות כל פעילות גופנית בעצימות בינונית אחרת. כחלק מפעילות ההליכה/ריצה על גבי הליכונים, אתם נהנים גם מיתרונות הקשורים לנוחות קיומה של הפעילות הגופנית על גביהם בהשוואה לקיומה של פעילות ריצה/הליכה בחוץ:

  • משטח ההליכון נותר מישורי וקבוע
  • על גבי ההליכון לא מופיעות מהמורות ומהשטח אינו משתנה
  • אתם יכולים להתאמן בכל תנאי מזג האוויר
  • את ההליכון אתם יכולים לעצור בכל רגע נתון ולרדת ממנו וזאת בניגוד למסלול ריצה בחוץ בו כאשר אתם מרגישים שאין לכם כוח להמשיך אתם חייבים לחזור את כל המרחק חזרה ברגל ועל הדרך גם עלולים להיפצע

ויתרונות נוספים ההופכים את הפעילות הגופנית על גבי הליכון הביתי לסוג של פעילות בתוך חדר כושר ביתי עם כל הנוחות הנלווית לאימון בסביבה הטבעית שלכם.

הליכון ביתי – מה חשוב לדעת?

כיום, תוכלו למצוא היצע הולך וגדל של סוגי הליכונים לריצה והליכה מהירה. הליכונים אלו ידועים בשם הנפוץ: הליכונים ביתיים והם מיוצרים על ידי מאות חברות מסביב לעולם. כאשר רוכשים הליכון ביתי, מומלץ לרכוש הליכון מתקפל וזאת לנוכח העובדה שניתן לקפל ולאחסן אותו ובכך הוא לא תופס יותר מדי מקום בחלל.

כיצד בוחרים הליכון ביתי?

מעבר להמלצה על רכישת הליכון ביתי מתקפל, אנו ממליצים לכם לרכוש הליכון עם רוחב מסילה של 41 עד 46 ס"מ ואורך מסלול של 125-135 ס"מ. כל מידה קטנה יותר מהמוצע כאן, יקשה עליכם לקיים באופן נוח את הפעילות הגופנית על גבי ההליכון. בכל הנוגע לפעולות המנוע של ההליכונים הביתיים, הרי שמדובר במנועים קטנים בעוצמות של 5 עד 7 כוחות סוס, כאשר מה שחשוב לבדוק לגבי המונע קשור דווקא לעוצמת הרעש שלו –וכמובן שמומלץ לבחור בהליכון בעל מנוע שקט ככל הניתן. כמו כן,  חשוב לרכוש הליכון ביתי עם בולמי זעזועים ולבחור בכל אותם הליכונים בהם מופיע לוח בקרה בגודל מסך של 5 אינץ' ומעלה המספק לכם נתונים ומידע על זמן, מרחק, דופק, מהירות וכדומה.