יתרונות אימון גופני

אימונים ספורטיביים בסלון הביתי בימי הקורונה

אימונים ספורטיביים

תקופת מגפת הקורונה הובילה את כל בני המשפחה לחיים שונים לחלוטין מההתנהלות הנורמטיבית של הילדים והמבוגרים שהייתה לפני כן. הילדים נשארו בבית ולא יצאו לבית הספר בשעות הבוקר, גם החוגים בוטלו וכל מי שהיה רגיל לצאת לאימוני כדורסל, ג'ודו וענפי ספורט אחרים, נותר עם הגעגועים לאימונים הנפלאים הללו. בימים הראשונים היה הלם וקשה היה לנתב את הזמן ולהחליט מה עושים, אך לאט לאט כל משפחה סיגלה לה אורח חיים חדש, עבור ימי הסגר שכלל לימודים לצד פעילות כיפית כמו צפייה בטלוויזיה וגם אימונים ספורטיביים אינטנסיביים.

המקום המרווח ביותר בבית הוא הסלון ולכן הוא המתאים ביותר לביצוע אימונים ספורטיביים יום יומיים. בשעה שנקבעה לכך, בני הבית הזיזו באופן קבוע את הספות לצד אחד של הסלון, העבירו את השולחן למרפסת, פינו את כל הצעצועים, המשחקים, כלי נגינה לילדים ויצרו שטח פנוי לחלוטין וערוך למטרת הפעילות הגופנית.

דרגות הקושי של אימונים ספורטיביים בבית

בימים הראשונים הוחלט שאחד מהבוגרים יהיה זה שמאמן את בני המשפחה, הוא יתכונן לשיעור ויכין תרגילים רלוונטיים שמתאימים לכל הגילאים. בתחילת הדרך אימוני הכושר היו בדרגה נמוכה ועם הזמן הם הפכו לקשים יותר ויותר, עם העלאת דרגת העצימות.

אימונים ספורטיביים בוצעו על מזרני ספורט צבעוניים כך שכל אחד עשה חימום בתחילת השיעור, ביצע את התרגילים הנדרשים, מתח את השרירים ואפשר להם גם לנוח בתום המאמץ המשמעותי. בבתים רבים רכשו בתקופה זו מכשירי כושר כמו סטפרס, פריטי עזר כמו גומיות TRX , דלגיות או משקולות.

אימונים גם בחצר

אחד הקשיים הגדולים בימי הסגר היה הגעגועים למשחקי הכדור. כאשר לא הולכים לשחק עם החברים כדורסל או כדורגל אחר הצהרים והחוגים לא מתקיימים, הפתרון לכך הוא לשחק עם האחים בחצר הבית. המקום אומנם לא מספיק גדול אך לאור המצב, אין הרבה ברירות וכולם נהנים לרוץ אחרי הכדור, להבקיע גולים או לקלוע סלים בהתאם ללוח הזמנים שנקבע בכל יום לאחד ממשחקי הכדור האהובים.

אופציה נוספת שרבים אימצו היא פתיחת שולחן טניס במרפסת וכך תוכננו טורנירים של משחק הרשת, כדי לדעת מיהו האלוף המשפחתי בטניס שולחן. עם זאת, לא זונחים את הנושא של אימונים ספורטיביים ונפגשים מדי יום בשעה הקבועה בסלון כדי לבצע זאת. הדבר קורה  בתום שיעורי הזום של בית הספר וכשההורים יכולים לקחת הפסקה מהעבודה שלהם, לאור המצב החדש שבו הם עובדים מהבית במקום מהמשרד.

הנאה מלאה מאורח החיים החדש

אורח החיים הזמני לא היה תמיד קל, אך משפחות רבות הפיקו ממנו את המיטב. הן יצרו גיבוש משפחתי על ידי ביצוע פעולות שונות יחד כמו בישול ואפייה לכל בני הבית, נהנו לשחק ולהתאמן יחד וגם מזמן איכות מול הטלוויזיה כשצפו בסרט טוב ואכלו פופ קורן חם.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *