האם מסלול ריצה הביתה זו דרך לעשות ספורט?

קיומה של פעילות גופנית יום יומית היא ללא ספק אחת ההמלצות החשובות ביותר לניהול אורח חיים נכון ובריא. בכתבה שלפניכם נעסוק בשאלה מה יכול להיחשב לכם כפעילות גופנית וביתרונות הנלווים לכל פעילות גופנית כזו או אחרת.

פעילות גופנית – למה זה חשוב?

רבים מכם אולי לא יודעים, אבל מדי שנה מתים ברחבי העולם קרוב ל-3.5 מיליון!!! בני אדם כתוצאה מחוסר פעילות גופנית. תופעה זה הולכת ומתגברת במהלך השנים האחרונות והיא כבר זכתה למונח מקצועי בשם: תסמונת המוות של תרבות הישיבה.

פעילות גופנית יומיומית – כל היתרונות

העידן המודרני בו אנו חיים מלווה במגוון רחב של פעולות המותירות אותנו חסרי תזוזה, בין אם אנחנו עובדים מול מסכי המחשב, בין אם צופים במסך הקטן או הגדול ובין אם אנחנו סתם בוהים במסך הטלוויזיה. תרבות הישיבה המאפיינת את חיינו מגבירה את הסיכון למחלות, כאשר תרופת המנע הטוב ביותר היא קיומה של פעילות גופנית תדירה. חשוב לציין שפעילות גופנית יום-יומית, מפחיתה ב-50% הסיכון לחלות במחלות לב ובכ-30% במחלות כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, סרטן מעי הגס ועוד. כמו כן, מחקרים מעידים על כך שקיומה של פעילות גופנית תדירה מסייעת רבות לשיפור מצב הרוח.

מה מוגדר פעילות גופנית ומה לא?

היתרונות הבריאותיים (הפיזיים והמנטליים כאחד) הנלווים לקיומה של פעילות גופנית, מחייבים אותנו לעסוק בכל פעילות ספורט שכיף לעשות אותה מבחינתו, בין אם מדובר במשחקי כדור עם החבר'ה בימי שישי בצהריים ובין אם מדובר בהליכה מהירה ומשותפת עם בן/בת הזוג מדי ערב או מספר פעמים בשבוע. לפיכך, כל פעילות גופנית במסגרתה אתם מניעים את גופכם ומונעים ממנו להתרווח בישיבה, היא סוג של פעילות ספורטיבית.

פעולות גופניות שמומלץ לאמץ לשגרת היומיום

אתם לא חייבים להיות מנויים בחדר כושר על מנת לבצע פעילות גופנית ברמה יומיומית, וגם במידה ואתם מנויים בחדר כושר לא תמיד יש מוטיבציה לצאת לאימון. לכן, על מנת לשמור על פעילות גופניות תדירה ויומיומית מומלץ לשלב מספר פעולות שונות לאורך היום ולהלן מספר המלצות:

  • כאשר אתם מתעוררים בבוקר הקדישו בין 7 ל-10 דקות לטובת פעילות של מתיחות איברי ושרירי הגוף.
  • במידה ואתם מתגוררים בבניין מגורים, אנו ממליצים לכם לרדת במדרגות במקום במעלית ולהפקיד לעשות שימוש במעלית גם כאשר אתם עולים הביתה ולא רק יורדים.
  • במידה ואתם מתגוררים בבית פרטי, פשוט החנו את הרכב במרחק של מאות מטרים מביתכם והדבר כבר יחייב אתכם לצעוד אל הרכב. חניית הרכב במרחק של מאות מטרים מכם מומלצת גם בחניון של מקום העבודה וגם כאשר אתם יוצאים לעשות קניות או סידורים עם הרכב.
  • צאו לטיולים יומיומיים עם הכלב ובצעו בכל פרק זמן של טיול מספר גדול של צעדים.
  • במידה ואתם מתגוררים באחת מערי החוף בישראל, אחת למספר ימים הרשו לעצמכם לצעוד לאורך החוף לפרק זמן של 40 עד 60 דקות.
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *