חשיבות התזונה בפעילות גופנית

מהי תזונת כושר ספורט ועד כמה היא חשוב לכל אדם העוסק בפעילות גופנית כזו או אחרת? על כל ועוד בכתבה שלפניכם.

מה חשוב לדעת על תזונת ספורט וכושר?

תזונת כושר וספורט היא למעשה תזונה נכונה לכל אדם העוסק בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת, בין אם מדובר במתאמן מקצועי ובין אם מדובר במתאמן חובב. השילוב בין תזונה נכונה לספורט הוא אחד מאבני היסוד של השמירה על כושרנו הגופני ובריאותינו, כאשר הקפדה יתרה על סוגי המזונות אותם יש לאכול באופן סדיר במקביל לקיומה של פעילות גופנית, מאפשרת לגופינו לצרוך את מרכיבי המזון הנחוצים לו על מנת להתמודד עם עומסי הפעילות הגופנית.

מדוע חשוב להפקיד על תזונה נכונה במסגרות שונות של פעילות גופנית?

כל פעילות גופנית, בין אם מדובר בפעילות מאמצת ובין אם מדובר בפעילות גופנית מתונה, עלולה לפגוע במידה כזו או אחרת בשרירי הגוף, ולכן, קיימת חשיבות רבה להזנת מערכות הגוף, ובכללן מערכת השריר, בכל אבות המזון החיוניים לבנייתן של המערכות השונות. כאשר מדברים על תזונה נכונה לאנשים המקיימים פעילות גופנית באופן תדיר וקבוע (וגם לאילו מביניכם המקיימים פעילות גופנית מספר מצומצם של פעמים במהלך השבוע), מדברים בעיקר על תזונה המכילה את כל אבות המזון, לרבות, חלבונים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים. כאשר נמנעים מהזנת הגוף בפחמימות לצורך העניין ומספקים למערכות הגוף רק חלבונים לאחר האימון, הדבר עלול לפגוע במערכת השרירים. חלבון ופחמימה הם השילוב הנכון לתזונה נכונה לכלל העוסקים בפעילות גופנית וזאת בהתאם לבניית תפריט התואם את אופי הפעילות הגופנית אותה אתם מקיימים ואת תדירות האימונים.

כיצד בונים תפריט תזונה נכון לכושר וספורט?

לפני שנעסוק בדרך הנכונה לבניית תפריט תזונה נכונה לעוסקים בפעילות גופנית, חשוב לנו להדגיש שגופנו הוא מכונה משוכללת עליה אנו חייבים לשמור בכל רגע נתון, כאשר אחת הדרכים היעילות ביותר לשמירה על מערכות גופנו היא באמצעות בניית תפריט תזונה המותאם לאורח חיינו, גילנו, מצבנו הבריאותי ומשקל גופנו. בדומה לכל הליך בניית תפריט לדיאטה במסגרתו מושם דגש על מספר קלוריות, כך הליך בניית תזונה נכונה לעוסקים בפעילות ספורטיבית, חייב להיות מותאם לתועלת אותה נרצה להשיג באמצעות הקפדה על התפריט הנבנה עבורנו. ברוב המקרים, מומלץ ואף חשוב להיוועץ עם אנשי מקצועי בתחום כגון תזונאי כושר.

בניית התפריט חייבת להיעשות בהתאם לסוגי האימונים בהם אתם עוסקים ותדירותם לאורך ימות השבוע, כאשר שאלות כגון: מתי לאכול ומה לאכול וממה חשוב להימנע, הן שאלות המהוות את הבסיס להרכבת תפריט תזונה נכונה לעוסקים בפעילות גופנית.

יתרונות התזונה הנכונה לעוסקים בפעילות גופנית

אנשים העוסקים בפעילות גופנית המסגלים לעצמם תפריט תזונה נכונה המותאם לסוג האימונים אותם הם מקיימים, נהנים ממגוון רחב של יתרונות בריאותיים הבאים, לרבות, הורדת אחוזי השומן והעלאת מסת השריר, מניעת פציעות ספורט, חיזוק מערכות הגוף ותועלות נוספות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *