חשיבות שילוב ספורט אחרי הליך הקפאת שומן

הקפאת שומן ללא ניתוח, היא טיפול מהפכני המסייע לגברים ולנשים ברחבי הארץ להיפטר מתאי שומן לא רצויים ועקשניים, ששום ספורט ודיאטה לא הצליחו לסלק. האפשרות להחזיר לעצמנו את הגוף המחוטב מפעם, בתוך מספר חודשים בלבד, נראית כמו חלום שהתגשם. עם זאת, כדי לשמור על התוצאות הנהדרות, יהיה עליכם להמשיך ולהתאמן כדרך חיים.

כמה עובדות שכדאי לדעת על ההליך להקפאת שומן:

  • להבין איך עובד הליך הקפאת השומן

לפני שתזמינו תור להקפאת שומן בקליניקה, חשוב שתדעו איך זה עובד ולמה עליכם לצפות במהלך הטיפול.

שיטת הקפאת השומן, הנקראת  גם ׳המסת שומן בקור׳, פותחה על ידי רופא בבוסטון שגילה כי ילדים שמלקקים ארטיקים באופן קבוע, מפתחים לחיים רזות יותר. הקור הקפוא הזה ׳המיס׳ את תאי השומן בפניהם.

הליך הקפאת שומן משתמש במכשיר דמוי ואקום כדי לינוק את הבשר באזור המטופל ולהתמקד בתאי השומן מבלי לפגוע בעור עצמו. טיפול זה אושר לשימוש בידיים, רגליים, בטן, גב, מתחת לסנטר ובמקומות אחרים בגוף שבהם יש שומן שלא נעלם גם לאחר דיאטה ופעילות גופנית.

לא ניתן להשתמש בהליך טיפולי זה כשיטה לטיפול בהשמנת יתר, אבל הוא נועד לעזור לאנשים שמקפידים על אורח חיים בריא, להיפטר מאותם מצבורי שומן עקשניים.

  • לדעת למה לצפות במהלך הטיפול

במהלך הטיפול יתכן שתחושו אי נוחות מהקור. לאחר מספר דקות יתפשט באזור חוסר תחושה. אתם עשויים להרגיש כאילו מושכים או יונקים את העור באזור המטופל.

הטיפול נמשך בדרך כלל בין 45-30 דקות, תלוי באזורי הגוף המטופלים. לפעמים יש צורך בטיפולי המשך. הרופא יסביר לכם למה עליכם לצפות וכמה זמן ייקח הטיפול שלכם.

  • לדעת מהן תופעות הלוואי הצפויות מהטיפול

חלק מהמטופלים חווים תסמיני החלמה קלים לאחר הקפאת השומן, כמו: אדמומיות זמנית, כאב, גירוד, חבורות וחוסר תחושה באזור שטופל. אלה לרוב נעלמים מעצמם מספר ימים לאחר הטיפול.

  • ללבוש בגדים רפויים במהלך הטיפול ולאחריו

כנראה שלא תוכלו להידחס לג׳ינס או לחולצה צמודה לאחר הטיפול, וזה גם לא מומלץ. תנו לאזור המטופל אפשרות לנשום ולהבריא לחלוטין על ידי לבישת בגדים רפויים ונוחים.

למה כדאי להקפיד על פעילות גופנית לאחר הליך הקפאת שומן?

  • כדי לעודד את תהליך ההרזיה שלכם

תאי השומן באזור המטופל נחשפים לטמפרטורות הקרות ומתים. כאן נכנסת לפעולה מערכת הלימפה שמסלקת מהגוף את התאים המתים בהליך טבעי שנמשך מספר שבועות.

בדרך כלל ניתן לצפות לתוצאות נראות לעין תוך חודשיים ממועד הטיפול, אבל יש מטופלים המדווחים על שיפור גם לאחר שבועיים בלבד.

למרות שאין איזה קורס התעמלות מומלץ לפני הטיפול או לאחריו, הניסיון מוכיח כי המטופלים אשר מצליחים לראות את התוצאות הדרמטיות ביותר בפרק הזמן הקצר ביותר, הם אלה שנוהגים להתאמן באופן קבוע. פעילות גופנית מועילה לא רק למתאר החטוב של הגוף, אלא תורמת גם לבריאות הכללית.

  • כדי לשמור על התוצאות לאורך זמן רב

כל עוד אתם שומרים על משקל הגוף ומקפידים על תזונה בריאה ופעילות גופנית, התוצאות של הליך הקפאת השומן שעברתם יחזיקו מעמד זמן רב, ולא תצטרכו להגיע שוב לקליניקה כדי לחזור על הקפאת השומן.

רופאים מנוסים מבחינים בכך שמטופלים שעברו הליך של הקפאת שומן, מפגינים מוטיבציה גבוהה יותר לטפל בעצמם ולשמור על התוצאות. זה כאילו שקיבלו הזדמנות שנייה לגוף החלומי שלהם, והם לא רוצים לחזור למצב הקודם ולתסכול שהיה מנת חלקם עם כל מצבורי השומן שהעכירו את מצב רוחם.

הליך הקפאת השומן הוא רק טיפול ולא יותר

חשוב לזכור שהליך הקפאת שומן אינו אלטרנטיבה לאורח חיים בריא ופעיל. למרות שהתוצאות הטובות עשויות לשפר את הביטחון העצמי ואת חיטוב הגוף, חשוב שתהיו מוכנים להמשיך ולשמור על התוצאות הנפלאות על ידי פעילות ספורטיבית שתגן עליכם מפני עלייה במשקל והצטברות עודפי שומן.

מומלץ להתייחס לטיפול הקפאת השומן שעברתם כעל השקעה בהגנה על מראה הגוף שלכם, במקום כפתרון שהביא אתכם עד הלום, וזהו!

מכיוון שהטיפול בהקפאת שומן אינו פולשני ולא כרוך בתקופת השבתה, אתם יכולים להתחיל בפעילות הגופנית מספר ימים לאחר הטיפול. מלבד היתרונות הבריאותיים הברורים, הפעילות הגופנית יכולה לשפר ולשמור על התוצאות היפות שהשגתם לאחר הליך הקפאת השומן.

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *