כיצד אפשר לשמור על אורח חיים בריא?

כמו כל דבר בחיים, גם אורח חיים בריא הוא דבר שמושפע על פי האופן שאנחנו מסתכלים עליו ועל הסביבה שלנו.

הרצון האמתי שלנו רותם את כל הכוחות שבתוכנו ואנו מוגלים להשקיע בדברים שאנחנו חושבים שהם הכי חשובים בחיים. על מנת לשמור על אורח חיים בריא, אין צורך בשינוי דרסטי של החיים שלנו.

שינוי דרסטי לא מועיל

לכל אחד יש את הרגע הזה שהוא אומר לעצמו, 'מהיום אני מתחיל לשמור על אורח חיים בריא'. המחשבה הזאת גורמת לנו לפעמים לקחת את זה רחוק מידי. אנו משקיעים באורח חיים החדש שלנו באופן חזק מידי, אנו משנים יותר מידי דברים בחיים שלנו, עד שאנחנו מגלים שאנחנו לא מסוגלים לזה ומתייאשים.

על כן חשוב מאוד ללמוד מעט על הנושא ולהבין כיצד אפשר לשמור על אורח חיים בריא? באופן שלא יקשה על חיינו, שאז נפסיד את כל המאמץ.

אורח חיים בריא

אתם רוצים לשמור על אורח חיים בריא? די בחמש דקות ביום של התבוננות ומחשבה על הדברים הקטנים, הרצון לבריאות, שלווה, נחת, שפע ואהבה. כשתתחילו להסתכל על הדברים האלו מבחוץ, תתחילו לשים לב לדברים גם מבחוץ וזה ישפיע על כל אורח החיים שלכם.

כיצד אפשר לשמור על אורח חיים בריא?

ישנם מספר דרכים שיעזרו לנו לשמור על אורח חיים בריא ועל ידי זה להאריך את חיינו בבריאות איתנה.

תזונה נכונה – כשמדברים על תזונה, רבים נוטים לחשוב על דיאטה הרסנית שמטרתה להוריד את משקל הגוף. אנחנו לא מדברים על זה. תזונה נכונה, היא תזונה שמורכבת מכל אבות המזון, תוך הימנעות מאכילת מזון עתיר שומן וסוכרים.

פעילות גופנית – מחקרים מוכיחים, כי אנשים שעוסקים בפעילות גופנית תדירה מידי יום באופן מסודר, חיים לזמן ארוך יותר מאנשים שלא עוסקים בפעילות גופנית. העיסוק בפעילות גופנית שומרת על תפקוד נכון של הגוף שלנו, בעיקר על מערכת הדם, שלה יש את ההשפעה הרבה ביותר על מערכות הגוף, הנשימה והעצמות.

הימנעות מרעלים – גוף האדם מורכב מהמזון ושאר הדברים שמוחדרים אליו. על מנת לשמור על אורח חיים בריא, יש להימנע מהכנסת רעלים שונים לגוף, כמו עישון ומזון לא בריא וכדו'. כידוע, העישון מזיק לבריאות מכיוון שהוא פוגע בהעברת החמצן לאיברים החיוניים בגוף כמו הלב והמוח. כמו כן, עישון יכול להוות גורם למחלות שונות כמו סרטן גרון וסרטן ריאות.

שתיית מים – לשתיית מים מרובה – בין שמונה לעשר כוסות ביום, יתרונות רבים. לדוגמה, שתיית מים מפחיתה את הסיכוי למחלות שונות כמו סרטן שלפוחית השתן, סרטן המעי הגס וסרטן השד.

בנוסף, כאשר אנחנו מכניסים לגוף שלנו מים באופן תמידי, זה מונע מהאברים להשתמש במים המיועדים לאברים אחרים. רק בריאות!!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *