למקומות, היכון, רוץ: איך עוברים מהליכה לריצה?

אם עד עכשיו התמדתם בהליכות וכעת אתם חושבים להעלות את הקצב ולהתחיל לרוץ, אז קחו בחשבון שהמעבר מהליכה לריצה לא חייב להיות קשה או מורכב, אבל מה שכן הוא לא ספונטני אצל כל אחד. בהתאם לכך, העדיפות היא להתכונן למעבר כזה. איך עושים זאת? המשיכו בקריאה…

ריצה והליכה – יתרונות וחסרונות

שריפת קלוריות – אין ספק שריצה שורפת יותר קלוריות מהליכה.

שיפור הבריאות – על מנת לשפר סיבולת לב-ריאה, אפשר לעשות הליכה וגם ריצה. מה שכן, קחו בחשבון שכאשר מדובר על ריצה, אז עוצמת המאמץ היא גדולה יותר בהשוואה לעוצמת המאמץ בהליכה. על כן, ריצה מומלצת יותר והיא גם מסייעת לדברים נוספים בהם, תפקוד הלב, מערכת הנשימה ומחזור הדם, שיפור של צפיפות העצם, שחרור לחצים ומתחים וכו'.

אתגר – מה גורם לנו לבחור לרוץ ולא ללכת? האתגר. כאשר אנחנו מבצעים הליכה, אין לנו אתגר וההליכה הופכת למשעממת. לעומת זאת, כאשר אנחנו רצים, נשאף תמיד לשפר את ההישגים שלנו ולרוץ יותר קילומטרים בפחות זמן.

העלאת הביטחון העצמי – ריצה היא לא רק לספורטאים או לעוסקים בספורט אתגרי, למעשה כל אחד יכול לנסות לרוץ ואין מה לחשוש. מה שחשוב הוא להיכנס למסגרת אימונים וכך להתחיל לרוץ. ככל שיהיו לנו הישגים גדולים יותר, כך נשפר משמעותית את הביטחון העצמי שלנו.

פציעות – אם לא נכין את הגוף שלנו כמו שצריך, אנחנו צפויים לפציעות. הכוונה היא שלפני עשיית פעילות גופנית, יש לבצע חימום וכמו כן להעלות בהדרגה את המאמץ שאנחנו משקיעים. הדבר נכון במיוחד עבור פעילות ספורטיבית כמו ריצה.

החלטתם שאתם רוצים לרוץ? מאיפה מתחילים?

בדיקות רפואיות – לפני שאתם מתחילים את האימונים, ערכו בדיקות רפואיות מקיפות. מעבר לכך, התייעצו עם אנשי מקצוע. הם יעזרו לכם לבנות תכנית אימונים שתותאם אישית במיוחד בשבילכם. כאשר תהיה לכם תכנית אימונים, תוכלו להתמיד בה ולשפר את הכושר הגופני.

לבד או בקבוצה – אם אתם לא מסוגלים לרוץ לבד וחסרה לכם המסגרת, אז תוכלו להצטרף לקבוצת ריצה.

ציוד – על מנת למנוע פציעות, יש להצטייד בנעליים שיהיו מתאימות לריצה ושיש בהן בולמי זעזועים. מבחינת בגדים, תוכלו לרכוש סט של חולצה ומכנסיים העשויים מבד מנדף זיעה.

הימנעות משפשפת – הידעתם שאחת התופעות שממנה סובלים כאלה שעוסקים בריצה היא שפשפת? מדובר על דלקת של העור שבדרך כלל מתפתחת באזור הירכיים. היא נובעת מחדירה של פטריות ומזהים לתוך העור. המאפיינים שלה הם צריבה ואדמומיות. טיפול בשפשפת כולל שימוש בקרמים ותכשירים מיוחדים.

שעון דופק – הוא ימדוד לכם את הדופק וכך תוכלו להימנע ממצבים של שחיקה או מאמץ יתר. על כן, מומלץ לרכוש שעון כזה ולא לוותר עליו. מעבר לכך, שעון כזה גם כולל פונקציות נוספות בהן, מדידת מרחק הריצה, כמות הקלוריות שנשרפו וכו'.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *