ציוד וביגוד סקי כל מה שאתם צריכים לדעת

ציוד וביגוד סקי: כל מה שאתם צריכים לדעת

בין אם אתם יוצאים לחופשת הסקי הראשונה שלכם או שכבר נדבקתם בחיידק הסקי, נושא ההתארגנות הלוגיסטית מציף כל פעם מחדש רגע לפני שיוצאים לחופשה. ובניגוד להוצאה הגבוהה יחסית על שבוע סקי, עלות ציוד יכולה להסתכם בהרבה פחות מזה. אם מחשבים עלות כוללת של חבילת מוצרים, כגון: מגלשיים, מחברים, נעליים ומקלות, בהשוואה לעלות השכרה של הציוד לשבוע שעומדת בעולם על כ-500 ₪, היתרון הכלכלי בקנייה ברור. וזה לא היתרון היחיד – ציוד סקי אישי מותאם לגולש מבחינת נוחות והתאמה לרמת הגלישה.
לגבי עצם השינוע עם הציוד, לא משנה אם היעד שלכם הוא סוצ'י או ואל טורנס או יעדים אחרים, בדרך כלל אי הנוחות אי מזערית ולא מהווה שיקול אמיתי. אך חשוב לזכור שכאשר מתאימים ציוד סקי, מומלץ להתאים את הבחירה לרמת הגלישה ולמידות הגולש, שכן, גולש לא מנוסה שיגלוש עם ציוד מתקדם עשוי ליפול ללא הפסקה ולא ממש יהנה מהגלישה.
כצעד ראשון, כשמגיעים לחנות ציוד ומתחילים להתייעץ עם המוכר, חשוב להיות כנים. אם תציגו את עצמכם כאלופי גלישה הוא יתאים לכם ציוד מתקדם שעלול לגרום לכם להתחרט. עשינו מעט סדר וכתבנו כמה המלצות:

ביגוד מלא לסקי כולל:

מעיל, מכנס, גרבי סקי, גוגלס, כובע גרב או מחמם אוזניים וכמובן – ביגוד תרמי תחתון. הביגוד הוא תחום חשוב. סקי הוא ספורט המשלב פעילות אקטיבית עם קטעי מנוחה באקלים קר. הכללים העקרוניים לבחירת לבוש סקי, "שיטת השכבות", לא שונים מכללי החורף. ניתן לבצע סקי עם לבוש חורפי רגיל, אך לבוש סקי ייעודי מאפשר להפיק את המקסימום מהלבוש.
בנוסף לאלו, קיים כמובן ציוד סקי הכרחי: מגלשי סקי ומחברים, נעלי סקי ומקלות. מגלשי סקי הם ציוד שחשוב להתאים לרמת הגלישה. אם אתם ברמת מתחילים, לא מומלץ "לקפוץ" קדימה ולקנות מגש מתקדם. גם את מקלות הסקי מומלץ להתאים את אורכם לגובה הגולש. והמחברים שבאים יחד עם המגלשיים, אחראים על בטיחות הגולש ותפקידם לנתק את המגלשיים מהרגליים במקרה של נפילה, ובמקרה זה ככל שהם מתקדמים יותר כך הם בטיחותיים יותר.

ההמלצות שלנו:

פריט הציוד הראשון שמומלץ להתחיל איתו הוא נעליים, אותן חייבים למדוד. במהלך הסקי מופעל כוח רב על הברכיים והקרסוליים, ולכן חשוב לקבע את הרגל. נעלי הסקי העומדות להשכרה באתרים השונים הן לרוב פשוטות, כך שתמיד עדיף לבחור נעליים המתאימות בדיוק לכם. נעלי הסקי נחלקות לשני סוגים: נעליים עם פתיחה אחורית בהן הרגל מוכנסת מאחור; ונעליים עם פתיחה קדמית בהן לשון הנעל נפתחת מקדימה והרגל מוכנסת מלמעלה.
לסיכום, בין אם מדובר בחופשת סקי ראשונה או עשירית, החוויה היא עדיין חוויה מרגשת. בחרו את הדיל המתאים לכם ביותר, עשו את חישובי קניית הציוד והביגוד בחכמה, ואם הכל ילך על פי התוכניות – חופשת הסקי הבאה כבר מחכה מעבר לפינה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *